close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ZUS ODPOWIADA

 • Konsulat Generalny RP w Chicago prezentuje odpowiedzi udzielone przez specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na pytania zadane przez uczestników spotkań w ramach Dni Poradnictwa ZUS, które odbyły się w Chicago w dniach 5-7 października 2013 r.

   

  Odpowiedzi ZUS na Państwa pytania dostępne są tutaj.

   

  Poniżej prezentujemy także odpowiedzi udzielone przez specjalistów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na pytania zadane przez uczestników spotkań w ramach Dni Poradnictwa ZUS, które odbyły się w Chicago 21 i 22 października 2012 r.

   

  Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi informacjami, mamy nadzieję, że będą one przydatne również dla tych z Państwa, którzy są zainteresowani sprawami emerytalnymi a nie byli obecni podczas Dni Poradnictwa ZUS organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Chicago i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ubiegłym miesiącu.

   

  Odpowiedzi ZUS na Państwa pytania dostępne są tutaj.

  W związku z licznymi pytaniami w sprawie podstaw prawnych do uzyskiwania przez Oddziały ZUS informacji o amerykańskim numerze ubezpieczeniowym Social Security Number  (SSN) od świadczeniobiorców zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych Ameryki, prosimy o zapoznanie się z wyjaśnieniami ZUS w zakresie ww. zagadnienia.
   

  Wyjaśnienia ZUS są dostępne tutaj.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: