close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

   

   

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Stanów Zjednoczonych dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą

   

  Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do Stanów Zjednoczonych potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

   

   

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz  wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  AKTUALNE ZAGROŻENIA POGODOWE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

   

  Konsulat Generalny RP w Chicago informuje podróżujących, że na stronach internetowych: www.weather.gov, www.nhc.noaa.gov znajdą Państwo szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje o zagrożeniach pogodowych w USA.

   

  INFORMACJA DLA PODRÓŻUJĄCYCH DO CHICAGO

   

  Konsulat Generalny RP w Chicago informuje podróżujących do Chicago o potrzebie zachowania ostrożności podczas pobytu w niektórych dzielnicach Chicago. Jest to związane z przypadkami przemocy ulicznej z wykorzystaniem broni palnej.

   

  Rejony, w których w dochodzi do aktów przemocy z wykorzystaniem broni palnej to niektóre strefy dzielnic południowych (South Side), zachodnich (West Side) i południowo-zachodnich (Southwest Side) miasta, np. Englewood, Garfield Park i inne. Eskalacja przemocy ma związek z działalnością lokalnych gangów.

   

  Odradzamy podróże w rejony tych dzielnic, ale zalecamy również zachowanie zwykłej ostrożność podczas poruszania się po zmroku w innych dzielnicach miasta.

   

   

  Polecane strony:

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: