close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 lutego 2019

  Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że urząd konsularny będzie ZAMKNIĘTY w poniedziałek 18 lutego 2019 r. (PRESIDENTS' DAY - Dzień Prezydentów Stanów Zjednoczonych).

   

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i w trosce o możliwe skrócenie czasu obsługi  Konsulat Generalny RP w Chicago (podobnie jak i inne placówki konsularne na całym świecie) wprowadził od dnia 2 lipca 2018 r. OBOWIĄZKOWE ZAPISY na spotkania urzędowe w sprawach paszportowych, wizowych i prawnych za pośrednictwem platformy e-Konsulat: http://www.e-konsulat.gov.pl/Jest to aplikacja w sieci publicznej Internet dostępna w kilku językach, w tym polskim i angielskim, która umożliwia rezerwację terminu wizyty w urzędzie.

   

  W sprawach z dziedziny pomocy konsularnej oraz nagłych i pilnych jak np. konieczności wydania zaświadczenia zezwalającego na przewóz urny lub trumny, w przypadku kradzieży bądź zagubienia dokumentów Konsul będzie mógł podjąć indywidualną decyzję o przyjęciu wniosku od osoby nie zapisanej na wizytę w Konsulacie.  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: