close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 września 2013

  Konsul Generalny Paulina Kapuścińska i Dyrektor Filharmonii w Chicago Donna Milanovich wystąpiły na konferencji prasowej w Konsulacie w przeddzień występu zespołu AL Dancers, którego choreografem jest Polka Agnieszka Łaska.

  Po konferencji prasowej w Konsulacie Generalnym RP w Chicago wystąpili artyści z AL Dancers i pianista Kuang-Hao Huang.

  Artyści zaprezentowali nowoczesne wykonanie baletowe utworu I. Stravinskiego „Święto wiosny”. W tym roku przypada 100 rocznica „Święta wiosny”, spektaklu, który wywołał artystyczną burzę, kiedy pierwszy raz wystawiono go w 1913 roku i który tym samym na zawsze odmienił historię muzyki.

   

  Spektakl był zapowiedzią koncertu w Filharmonii Chicagowskiej pod tytułem „Zmierzch Romantyzmu”, który odbył się w niedzielę 29 września w  Pick-Staiger Hall. Dyrektor artystyczny filharmonii Scott Spec poprowadził widzów przez epokę Romantyzmu, zaczynając od utworu „Don Juan” Straussa, natomiast solista Kuang-Hao Huang zaprosił do wysłuchania rzadko granego Concerto No. 3 of Pyotr Ilyrich, P. Czajkowskiego.

   

  Dzięki współpracy między Konsulatem Generalnym RP w Chicago a Filharmonią w Chicago, organizatorzy ufundowali 20 zaproszeń na koncert, które zostały przekazane bezpłatnie szczęśliwym pierwszym dwudziestu osobom, które odpowiedziały na e-mail: pkremer@bigsplashpr.com.

   

  Pochodząca z Polski choreograf Agnieszka Laska i jej grupa tańca nowoczesnego The Agnieszka Laska Dancers na stale mieszkają w Oregon. Agnieszka Laska była profesjonalnie związana przez 25 lat z baletem nowoczesnym przy AGH. Odbyła tourne po Europie i Ameryce Północnej z prestiżowymi spektaklami. Tworzyła choreografię dla polskich produkcji teatralnych, które zdobyły nagrody na festiwalach w Edynburgu i Avinion. Pianista Kuang-Hao Huang ma za sobą liczne koncerty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie i w Azji.

   

  Filharmonia Chicago:

  Stowarzyszenie Filharmonii w Chicago założone zostało w 1988 roku przez dyrektorów Lyric Opera Orchestra.  Na przestrzeni lat do stowarzyszenia dołączyło ponad 200 profesjonalnych muzyków, którym przewodzili:  Zubin Mehta, Sir Andrew Davis, Itzhak Perlman, Jesus Lopez-Cobos, Erich Kunzel, and former Music Director Larry Rachleff. Orkiestra występowała także w Ravinii jako Festival Orchestra pod batutą między innymi Jamesa Conlon i Christopha Eschenbacha.

  Konsul Generalna Paulina Kapuścińska i Dyrektor Filharmonii Chicagowskiej Donna Milanovich
  Konsul Generalna Paulina Kapuścińska i Dyrektor Filharmonii Chicagowskiej Donna Milanovich
  pianista Kuang-Hao Huang
  pianista Kuang-Hao Huang
  AL Dancers w wykonaniu Święta Wiosny' I. Strawińskiego'
  AL Dancers w wykonaniu Święta Wiosny' I. Strawińskiego'
  Choreograf Agnieszka Łaska
  Choreograf Agnieszka Łaska
  Występ AL Dancers z Chicago Philharmonic Orchestra
  Występ AL Dancers z Chicago Philharmonic Orchestra

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: