close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 grudnia 2016

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Konsulat Generalny RP w Chicago zorganizował spotkanie świąteczne dla środowisk polonijnych.

  Na spotkaniu opłatkowym w środę 7 grudnia 2016 r. Konsul Generalny Piotr Janicki gościł przedstawicieli środowisk polonijnych w Chicago, w tym m.in. przedstawicieli polonijnego Duchowieństwa z księdzem biskupem Andrzejem Wypychem na czele, przedstawicieli polonijnych organizacji społecznych, stowarzyszeń i kół, nauczycieli, przedsiębiorców, lekarzy, dziennikarzy mediów i prawników.

  Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję do przełamania się opłatkiem i kolędowania. Podczas spotkania polskie kolędy i pastorałki wykonał polonijny chór Collegium Cantorum Polonia oraz dziecięcy chór Chicagowskie Słowiki pod kierunkiem Arkadiusza i Elizy Góreckich.

  Podczas spotkania Konsul Generalny Piotr Janicki złożył środowiskom polonijnym życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz nowy rok 2017, wyrażając nadzieję, że będzie on obfitował w okazje do bliskiej współpracy Konsulatu Generalnego RP w Chicago z Polonią.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: